Про проект

Баба Єлька. Експедиція на піч

Назву проекту дало ім’я унікальної баби Єльки, яка проживала у селі Розсохуватка Маловисківського району. Вона знала сотні народних пісень, а ще лікувала людей травами, виховала десятеро дітей, переживала Голодомор… Попри все кожен свій день вона починала з пісні і піснею проводжала захід сонця.

У кожного з нас є своя «баба Єлька» − бабуся, яку неможливо було уявити без пісні. З піснею працювали, дівували, виходили заміж, відходили у кращі світи. 

Для когось українська народна пісня – це щось забуте і несучасне, а для когось – це цілий Всесвіт, спосіб ідентифікації і самовираження. 
Ми вирішили об’їздити всю Кіровоградщину у пошуках автентичних народних пісень, що збереглися у нашому краї, записати їх і показати вам. Проте після першої експедиції виявилося, що є багато речей, які можуть бути ідентифікаторами Кіровоградської області і які ще не відкриті світові. Це кулінарні традиції наших предків, узори на старовинних рушниках та сорочках, легенди, спогади про Голодомор... Ми захотіли зібрати це все в одному місці. Так з"явився цей сайт. 

Ідея проекту належить трьом дівчатам родом із Маловисківського району - етно-виконавиці Світлані Булановій, журналістці,  редакторці «Нової газети» Інні Тільновій та піарниці Вікторії Семененко.

У кожної з нас була бабуся, яка співала. У пам'ять про них – Олену Рибалкіну із с. Розсохуватки, Софію Бабенко із с. Гаївки, Наталю Домбріцьку із с. Лозуватки ми втілюємо в життя цей задум. 

Проект втілюється в життя за підтримки обласного видання «Нова газета» (http://novagazeta.kr.ua/)

Команда