YELKA презентувала кліп на веснянку, записану під час експедиції в Розумівку

24 травня 2020 р. 26

YELKA презентувала кліп на веснянку, записану  під час експедиції в Розумівку

Етновиконавиця YELKA (Світлана Буланова) презентувала третій кліп на осучаснену українську народну пісню. Цього разу “друге життя” отримала веснянка “Млиночок”, яку учасниці проєкту «Баба Єлька» записали під час експедиції від Насті Павлівни  Зеленько з Розумівки.

Сучасне аранжування для старовинної пісні написав кропивницький музикант і композитор Максим Величко. Відео традиційно довірили знімати відомому в Україні фотографу, лауреату обласної журналістської премії Олександру Майорову.

Зйомки проходили у двох локаціях: біля старовинного млина у селі Давидівка Голованівського району та в Розумівці Олександрівського району – біля Бондарського ставу і в садибі місцевої жительки Насті Павлівни Зеленько.

До кліпу ввійшли мальовничі краєвиди річки Ятрань і столітній Давидівський водяний млин, збудований на початку ХХ ст. за власника тамтешнього маєтку контр-адмірала Олексія Абази. Участь у зйомках взяла і конячка Лиска, яку на світанку привів пастися житель Давидівки Павло Бербега.

Село Розумівку обрали для зйомок через 81-річну Настю Павлівну Зеленько, яка фактично стала основним пісенним джерелом “Баби Єльки”. Лише від неї записали більше сотні пісень, зокрема “Млиночок”, і щодня бабуся у телефонних розмовах надиктовує все нові і нові тексти.

Участь у зйомках також узяли учасниці проєкту «Баба Єлька» – Інна Тільнова та Світлана Листюк. Авторка спідниць, у які вони  вбрані, це майстриня Валентина Ляшенко, яка вже багато років відтворює автентичний український одяг (майстерня «Стьожка»). Червона спідниця Світлани Листюк прикрашена вибійкою від Творчої майстерні «Буряк кучерявий», а сіра має містичну історію – тканину для її пошиття знайшли у скрині свекра Світлани Буланової, який повернувся з Сибіру в Україну після розкуркулення його родини. Вбрання Світлани Буланової – автентична сорочка та сарафан (шарафан), пошиті на початку ХХ століття.

На дівчатах традиційні українські прикраси: червоні намиста з кераміки, скляні сережки, дукач, який у давнину носили модниці Олександрівського району, стрічки та квіти.

“Ми прагнемо привернути увагу до свого, показавши, яким красивим може бути все, що пов’язане з рідним краєм”, – пояснили героїні кліпу.