Сорочки “Баби Єльки”. У Кропивницькому відкривається нова виставка

15 травня 2023 р. 72

Сорочки “Баби Єльки”. У Кропивницькому відкривається нова виставка

Виставка сорочок і майстер-клас із вишивки подолу традиційної сорочки Кропивниччини відбудеться в Етнолабораторії “Баба Єлька”.

“Баба Єлька” дістає зі скринь усі сорочки, зібрані за п’ять років експедицій Кіровоградщиною, аби зберегти їх у спадок для майбутніх поколінь. За кожною з них криється власна історія: якусь дівчина власноруч вишивала собі на весілля, інша – тричі перешивалася з бабиної для доньки, а потім для внучки; на одній давні скляні ґудзички, на іншій – рідкісні кістяні; котрісь прикрашені типовими трояндочками, на інших вишиті таємні обереги. Очі розбігаються від цієї краси” – розповіла кураторка виставки Світлана Листюк.

До підготовки експозицій долучилася відома майстриня-вишивальниця Анна Баранова – уродженка Кропивниччини, яка заснувала власну майстерню “Вільна птаха Горобчик” у Харкові. Анна працювала над ідентифікацією сорочок й аналізом технік вишивки і крою.

 

Окрім виставки, в Етнолабораторії відбудеться майстер-клас із вишивки типового подолу традиційної сорочки Кропивниччини, який проведе кропивницька майстриня Ольга Проценко.

  • Виставка відкриється 18 травня о 10 год. в Етнолабораторії “Баба Єлька”, Театральна, 12.

Переглянути експозицію сорочок можна буде протягом місяця у будні з 9 до 16 год.

  • Воркшоп з вишивки відбудеться 18 травня о 12 год. Вартість 100 грн.

Реєстрація на майстер-клас і екскурсії – за тел. 050 26 49 556