YELKA презентувала кліп на пісню "Оддавала мати дочку"

15 березня 2020 р. 146

YELKA презентувала кліп на пісню "Оддавала мати дочку"

Учасники фольклорного проєкту “Баба Єлька” Світлана Буланова та композитор Maксим Величко презентували другий кліп на пісню “Оддавала мати дочку”.

В основу роботи лягла одноіменна українська народна пісня, яку фольклорний проєкт «Баба Єлька» записав у квітні 2019 року під час експедиції у село Липняжку Добровеличківського району. Її наспівала Ольга Семенівна Півень 1938-го року народження, учасниця легендарного фольклорного колективу «Червона калина».

Автор відео –  кропивницький фотограф Олександр Майоров, член команди проєкту «Баба Єлька» та учасник майже 40 експедицій Кіровоградщиною.

У кліпі використане зображення хати у с. Коритно-Забузьке Вільшанського району, де живе свідок Голодомору Олена Іваніченко 1930 р.н. А також фото хати родини Василя Солдатенка у селі Подорожньому Світловодського району, нині затопленому водами Кременчуцького водосховища.

До того ж кадри, що лягли в основу відео, відзняті у майже зниклому селі Хайнівка Олександрівського району у грудні 2019 та січні 2020 року. Тоді екскурсію по селу провела остання зі старожилів Хайнівки – Тетяна Андріївна Чумаченко 1939 р.н.

Там, у покинутих хатах, учасники проєкту “Баба Єлька” знайшли десятки світлин. Їх можна побачити наприкінці кліпу. Нині ці фотографії зберігаються в етнолабораторії проєкту.

Також один із планів представлених у кліпі, пов’язаний із «живою» піччю, відзнятий у Златополі Новомиргородського району під час експедиції до Галини Ткаченко.

Як зазначають творці кліпу, важливим у роботі є образ дерева життя з рушника, привезеного «Бабою Єлькою» з експедицій у село Копанки Маловисківського району (робота Ганни Теофанівни Чепляки 1894 р.н.).

Народний варіант пісні “Оддавала мати дочку” можна подивитися за посиланням.

Сам кліп дивіться на каналі проєкту "Баба Єлька" в Ютубі: https://www.youtube.com/watch?v=LVNNimmqBXw