В Етнолабораторії "Баба Єлька" відбудеться виставка традиційних сорочок Кіровоградщини

16 травня 2022 р. 98

В Етнолабораторії "Баба Єлька" відбудеться виставка традиційних сорочок Кіровоградщини

У четвер,19 травня, Етнолабораторія "Баба Єлька" (вул. Театральна, колишня Дворцова,12) запрошує відвідати виставку традиційних сорочок, зібраних під час експедицій Кіровоградщиною протягом 2018-2022 років.

Ви зможете побачити давню весільну сорочку з домотканого конопляного полотна (с. Димине, Новоукраїнський район), якій імовірно більше ста років. Дізнатися про знахідку, яка зберігалася на горищі у селі Цвітному, побачити фрагмент чоловічої сорочки поч. ХХ століття із села Розумівки, помилуватися сорочкою Катерини Грицаєнко, яку та привезла з собою із затопленого Кременчуцькою ГЕС села. Побачити останню сорочку, вишиту бабою Єлькою - Оленою Рибалкіною із села Розсохуватки Маловисківського району. 

Центром експозиції стане вишита гладдю сорочка, знайдена у Кропивницькому на смітнику. 

"Українську традиційну культуру досить довго і вперто намагалися відсунути подалі, на перефирію, тому і зараз в сучасних закладах культури ми можемо побачити засилля шароварщини, яку видають за традицію. Я впевнена, що знайдена на смітнику (під час війни!) фантастична вишита сорочка - це знак, який свідчить, що не так просто знищити те, що має потужну силу. Запрошуємо кропивничан до розмови про традиційну вишиту сорочку в стінах нашої Етнолабораторії, ми розкажемо все, що дізналися під час експедицій Кіровоградщиною", - зазначає голова ГО "Баба Єлька" Інна Тільнова. 

Під час виставки відбудеться прес-конференція для журналістів за участі майстрині Анни Баранової (майстерня "Вільна птаха горобчик"), на якій буде оголошено про початок нового проєкту зі збереження культурної спадщини Кіровоградщини. 

Етнолабораторія буде відчинена з 9.00 до 18.00

ТЕМИ: Баба Єлька, Нова газета, Етнолабораторія "Баба Єлька", Виставка сорочок