Копія весільного вінка з Кіровоградщини потрапить у приватну колекцію в США

6 лютого 2023 р. 400

Копія весільного вінка з Кіровоградщини потрапить у приватну колекцію в США

Копію весільного вінка, знайденого командою «Баби Єльки» під час експедиції в село Петроострів Новомиргородської громади, замовила приватна колекціонерка з США.

Пані Наталія – представниця української діаспори в США. Родом жінка з Дніпра, але вже давно проживає у Нью-Йорку. Вона колекціонує весільні вінки з різних регіонів України. Кіровоградщина в її колекції ще не була представлена. 

“Я почала збирати намиста у 2015, потім додалися рушники і віночки, – розповіла Наталія. – Спочатку було лише Поділля, а потім й інші  регіони. За 8 років хорошу колекцію назбирала. Віночки не так легно знайти, та і часом вони зберігаються не дуже добре. От і вирішила зробити ще й репліки для кооекції. Ваш перший, зараз у процесі виготовлення вінницький і кодимський”.

Репліку для колекціонерки створила відома майстриня з Олександрії, молодша наукова співробітниця Олександрійського міського музейного центру імені А.Ф. Худякової  Олена Мітюріна. Саме вона порадила колекціонерці зробити копію петроострівського вінка, бо він їй здався дуже важким у виконанні.

Вінок майстриня вперше побачила на фото, оприлюдненому на сторінці ‘Баби Єльки’ у Фейсбук. Це світлина з весілля в Петроострові 10 лютого 1957 року з домашнього архіву місцевого старожила Миколи Бельдіяна (1934 року народження).

«Я давно хотіла відтворити саме цей вінок. Коли роздивилася фото, то він таким «заковиристим» мені здавався. Там всі восковиці і квіти різні і за розміром, і за кольором. Мені потрібно було підготуватися до роботи навіть морально. Замовниця чекала на свій віночок майже пів року!» – розповідає Майстриня.

Над реплікою вона працювала цілий тиждень. Каже, що морально відпочиває, коли займається такою творчістю. Наразі робота завершена, а вінок відправили замовниці.

Нагадаємо, для Олени Мітюріної це не перший досвід співпраці з проєктом. У березні 2021 року вінок з колекції Етнолабораторії "Баба Єлька", створений Оленою, взяв участь у фотосесії журналу MaryClare.